top-credit.com.ua

Pielęgnacja mebli

Dodatkowe informacje

Surowce odnawialne, z których korzystamy przy produkcji są materiałami naturalnymi. Mogą więc różnić się odcieniami i rysunkiem drewna, od tych prezentowanych na fotografiach. Do produkcji mebli NORDIFRA wykorzystywane jest drewno ze źródeł zrównoważonych czyli certyfikowanych lub recyklingu, przyjaznych środowisku. Aktywnie uczestniczymy w procesie odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi na świecie.

Drewno

Ponieważ drewno jest higroskopijnym produktem naturalnym jego stan zależy od zmian temperatury i wilgotności. Zakres zmian zależy od rodzaju drewna, konstrukcji i położenia. Warunki optymalne: temp.:18-21 C (64-70 F), wilgotność powietrza 45-55% – drewno surowe i lakierowane Okurzaj regularnie. Co jakiś czas użyj lekko zwilżonej ściereczki. Drewno należy czyścić zgodnie z kierunkiem jego włókien. Unikaj stałego kontaktu z wilgocią. – drewno olejowane i woskowane Wycieraj kurz regularnie lekko zwilżoną ściereczką. Konserwuj i czyść przy użyciu impregnatów lub środków do drewna na bazie parafiny. – drewno laminowane folią i laminatem papierowym oraz melaminą Używaj środków antystatycznych do codziennej pielęgnacji. Używaj letniej wody do usuwania lekkich zabrudzeń. Nie używaj środków z czynnikiem ścierającym, żadnego typu wosków lub nabłyszczaczy do mebli. Powierzchnie melaminy najlepiej czyścic przy użyciu środków czystości i miękkiej ściereczki lub irchy.

Szkło

Używaj środków do czyszczenia szkła i miękkiej ściereczki. Używaj podkładek na szklanych powierzchniach by uniknąć zarysowań. Nie używaj środków z czynnikiem ścierającym.

Metal

Używaj lekko zwilżonej ściereczki do regularnego czyszczenia. Okresowo używaj specjalnych środków szczególnie do powierzchni chromowanych i miedziowanych.

Aktualizacja
  • Brak produktów w koszyku.